Özel Gaziosmanpaşa Şefkat İlköğretim Okulu, 1997 yılında eğitim–öğretime başladı.

 

Okulumuz, kurulduğu günden beri, öğrencilerine ulusal değerleri kazandırmanın yanı sıra, evrensel ilkeleri özümsemiş, kendine güvenen, analitik düşünebilen, yabancı dil bilen ve gelişen teknolojiyi kullanabilen bir nesil yetiştirmeyi hedeflemiştir.

 

İlköğretim çağındaki öğrencilerin öğrenme psikolojisi temel uygulama yöntemlerimizi belirlemektedir. Öğrencilerin el ve zihin becerilerinin gelişmesi için, görerek ve yaparak öğrenmelerine önem verilmektedir. Laboratuarlar ve işliklerde yapılan uygulama dersleri öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirip yeni ufuklara açılmalarını ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

 

Öğrencilerimiz, araştırma alışkanlıklarını ve girişimciliklerini geliştirmek için proje yarışmalarına katılmaktadır. 

 

Öğrencilerimizin, geçmiş yıllarda yaptıkları proje çalışmalarında uluslararası, ulusal ve il çapında yüzlerce derece elde etmişlerdir. 

 

 Bu yıl da uygulamakta olduğumuz proje tabanlı eğitim sisteminin bir parçası olarak; öğrencilerimiz, derslerde geliştirdikleri araştırma ve uygulama çalışmalarıyla İstanbul’da, ülkemizde ve ululararası  yapılmakta olan bütün proje yarışmalarına ve etkinliklere, bireysel ve grup olarak katılıyorlar.

 

Öğrencilerimiz, rekabetçi bir dünyaya, araştırma alışkanlığı ve grupla iş yapma becerilerini geliştirerek hazırlanmaktalar. Kitap okuma alışkanlığıyla birlikte, okuduğunu anlama ve hitabet yeteneği geliştirmeleri için; sabahları derslere başlamadan önce okuduklarını topluluk önünde kendi yorumlarıyla anlatıryorar.

 

2001 yılından itibaren, LGS, OKS ve SBS' ye giren öğrencilerimiz, İstanbul Fen Lisesi, Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi, Pertevniyal Lisesi ve Menderes Anadolu Lisesi gibi seçkin okulları kazanmaktadır. Kazandırma ortalamamız yüzde 100, yerleştirme ortalamamız da yüzde 85'tir.  

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

 

 

Okulumuzda, öğrencilerimizin derslerindeki başarıları kadar, kendileri ve çevreleriyle barışık yaşamaları, hayattan tat alabilmeleri için ruhsal ve sosyal gelişimlerine de önem verilmektedir.

 

Tarihi ve turistik geziler, Kulüp faaliyetleri, halk oyunları, resim, müzik, tiyatro, tezhip gibi sanatsal ve çevreci etkinlikler, sportif faaliyetler ve kültürel programlarla, öğrencilerin gizli yeteneklerini keşfedilip geliştirme imkanı hazırlanmaktadır

 
Share

SefkatTanitimFilmi

MEBlogo

Site İçi Arama

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün252
Dün614
Bu hafta4996
Bu ay14978
Toplam875873

veligorusmesaati boya-paleti-yazı-tahtası2 edep beden eğitimi çalışmalrı site için1 okulsaglıgı1 face1 YOUTUBE